آزمایشگاهها, صنعت شیشه

شیشه ایمنی لوازم گرمایی خانگی

معرفی آزمایشگاه شیشه های ایمنی مورد مصرف در لوازم گرمایی خانگی امروزه با افزایش روزافزون تقاضا برای وسایل گرمایی خانگی مدرن که علاوه بر ظاهری زیبا بتواند نیاز های مشتریان را تامین کند تولید کنندگان این لوازم برآن شدند تا برای شیشه های مورد مصرف در این تجهیزات از محصولاتی استفاده نمایند که ضمن داشتن شفافیت کافی بتواند تحمل حرارتی زیاد ونیز مقاومت کافی به ضربه داشته باشند.

اگر با ساختار شیشه های سیلیکاتی – سودا- لایم آشنایی داشته باشید می دانید که این شیشه ها پس از فرآیند سکوریت شدن از مقاوم ترین شیشه های موجود در بازار هستند که برای انواع لوازم خانگی و کارهای ساختمانی کاربرد دارند.
این شیشه ها درساخت لوازم گرمایی خانگی شامل شیشه های جلو انواع فر، اجاق گازهای صفحه ای ، بخاری و شیشه های ماکروویو کاربرد دارند. همچین این شیشه ها به دلیل فرآیند خاص تولید خود تا دمای 280 درجه ی سلسیوس تحمل حرارتی ومقاومت بالایی در برابر ضربه دارند. همچنین در صورت شکسته شدن به قطعات ریزی که خاصیت برندگی ندارند خرد می شوند.
در سال 1395 و همگام با توسعه آزمایشگاه تسنیم بنای پارس در زمینه ساختمانی و معدنی، امکان انجام آزمون های کنترل کیفی شیشه های ایمنی لوازم گرمایی خانگی مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 5004 میسر گردید.
آزمون های مورد نیاز برای اعطای استاندارد به این محصول شامل آزمون های ابعادی، تطابق ویژگیهای ظاهری، خرد شدگی، شوک حرارتی، مقاومت در برابر ضربه، رابطه ی بین سوراخ شیشه و دیگر ویژگی های آن و تاب برداشتگی می باشد. مدت زمان انجام آزمون فرآورده های شیشه های گرمایی خانگی در حدود 48 ساعت می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشترمی توانید از فرم تماس با ما جهت ارتباط با آزمایشگاه استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code