آزمایشگاهها, صنعت شیشه

شیشه خمیده

ترکیب خلاقیت با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان باعث پیدایش انواع شیشه در مدل های متفاوت گشته است. شیشه خم یکی از خلاقانه ترین مدل های شیشه می باشد. شیشه خم علاوه بر جلوه زیبایی که دارد، در صورتی که به درستی و در مکان صحیح خود استفاده شود، با توجه به ساختار آن می تواند عایق بسیار مناسبی باشد. در صورت استفاده از شیشه خم، با توجه به شکل ظاهری آن، می توان مصرف سایر مصالح ساختمانی را نیز به طور چشمگیری کاهش داده که همین موضوع می تواند هزینه های ساخت را کاهش دهد. وجود قوس در شیشه خم، باعث افزایش میزان تحمل بار شیشه می شود.
برای تولید این محصول روش های مختلفی را به کار می برند. اما در حالت کلی شیشه را تا حدی حرارت می دهند که ذوب نگردد. در واقع به اندازه ای حرارت می دهند که شیشه قابلیت انعطاف و خم شدن را داشته باشد. یک حالت به این صورت است که بعد ازحرارت دیدن در محلی که نیاز است شیشه ها خم داده می شود
حالت بعدی استفاده از قالب می باشد. در این صورت بعد از حرارت دیدن، شیشه شکل قالب مورد نظر را به خود می گیرد. شکل بعدی نیز به این حالت می باشد که بعد از حرارت دیدن شیشه، خم کردن آن در دمای اتاق صورت می گیرد. این حالت که بعد از حرارت دیدن دمای شیشه کاهش می یابد، همانند شیشه سکوریت ایجاد خواهد شد. که پس از سرد کردن نیز تنش زدایی صورت می گیرد و مقاومت شیشه چندین برابر افزایش می یابد.
آزمون های مورد نیاز جهت تایید کیفیت این محصول مطابق استاندارد ملی ایران به شماره ی2-14905شامل اندازه گیری ضخامت، طول خم، صحت شکل دهی، جابجایی در لغزیدن، انحراف از راستی لبه، انحراف خمش عرضی، ماکزیمم انحراف پیچش و مطابقت شکل ظاهری آن می باشد.
آزمایشگاه تسنیم بنای پارس به عنوان آزمایشگاه تخصصی شیشه و سرامیک دارای گواهی تایید صلاحیت جهت انجام آزمون های کنترل کیفیت شیشه ی خمیده می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از طریق فرم تماس با ما جهت ارتباط با آزمایشگاه استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code