آزمایشگاهها, صنعت شیشه

شیشه دو یا چند جداره

شیشه دو جداره یکی از انواع شیشه هایی است که در راستای نیاز انسان به کاهش سر و صدای محیط پیرامونی اش و همچنین کاهش اتلاف انرژی و به طور کلی افزایش سطح آسایش و آرامش وارد زندگی مدرن امروزی شده است.
شیشه دوجداره یا چند جداره شامل لایه هایی از شیشه است که توسط اسپیسر های آلومینیومی از هم جدا شده اند. در فضای ما بین شیشه ها ممکن است گاز های بی اثر مانند آرگون یا در بعضی مواقع کریپتن تزریق شود. در واقع تزریق گاز بی اثر ارگون یا کریپتن میتواند بر روی عایق حرارت و عایق صدا بودن شیشه ها تاثیر گذار باشد. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم در شیشه های دو جداره دو لایه شیشه توسط اسپیسر آلومینیومی روی هم قرار می گیرند. درون اسپیسر ها از مواد ضد رطوبتی پر شده است به همین سبب رطوبت باقی مانده در بین دو شیشه را به خود جذب می کند. سپس توسط مواد درزگیر کاملا آب بندی می شوند. تفاوت اصلی شیشه دوجداره با یک شیشه ساده در همین فضای خالی است. این فضای پر شده از گاز یا هوای بدون رطوبت، اجازه انتقال و جابجایی گرما و سرما را نمی‌دهد. و به دلیل عدم هدایت دما و صدا، شیشه مانند یک عایق بین محیط داخلی و خارجی عمل می‌کند.
کنترل کیفیت شیشه دوجداره در ایران نیز استاندارد های خاصی دارد که این پارامتر ها با الگو برداری از کشور های صنعتی پیشرفته و سازمان های بین المللی توسط سازمان ملی استاندارد ایران تهیه و تدوین شده است. برخی از این پارامتر ها شامل
آزمون ابعاد شیشه دو جداره شامل طول و عرض
آزمون تعیین ضخامت شیشه دو جداره
آزمون ضخامت اسپیسر (فاصله بین دو لایه شیشه)
آزمون مه گرفتگی
آزمون تغییرات آب و هوایی
آزمون پایداری در برابر رطوبت
آزمون تعیین نقطه و وضعیت برفک
آزمایشگاه تخصصی شیشه و سرامیک تسنیم بنای پارس، به عنوان اولین آزمایشگاه خصوصی در زمینه ی آزمون شیشه های دوجداره، به مدد کارشناسان مجرب این مجموعه و دانش کافی در زمینه ی انجام آزمون های کنترل کیفیت در دامنه ی تایید صلاحیت خود، قادر به انجام آزمون های تعیین کیفیت محصولات شیشه دو و چند جداره مطابقت با استاندارد ملی ایران به شماره 1-8521(ویژگی ها) و 8522(روش های آزمون) می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق فرم تماس با ما جهت ارتباط با آزمایشگاه استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code