آزمایشگاهها, صنعت شیشه

شیشه لایه دار ساختمانی(لمینت)

شیشه لمینت نوعی شیشه ایمنی است که شامل دو یا تعداد بیشتری از لایه های شیشه همراه با لایه های طلق PVB ( پلی وینیل بوتیرات ) طی یک فرآیند ترکیبی فشار و دما بوجود می آید.
وجود طلق های PVB در میان دو لایه شیشه باعث می شود که شیشه پس از شکستن فرو نریزد و ذرات شیشه خرد شده بصورت چسبنده به طلق نگهداشته شده و از جدا شدن و پخش شدن آنها در محیط جلوگیری شود به همین جهت استفاده از شیشه های لمینت در ساختمانهای مرتفع در جلوگیری از خطرات ناشی از حوادث طبیعی مثل زلزله و آتش سوزی که باعث فرو ریختن شیشه
های معمولی و سکوریت می شود بسیار موثر است. همچنین یکی از مزیت های شیشه های لمینت این است که می توان چندین نوع شیشه را به صورت همزمان در لایه های مختلف آن بکار برد و کارآیی شیشه ها را افزایش داد.
علاوه برافزایش ایمنی این نوع شیشه‌ها، می‌توان به عایق بودن آن‌ها در برابر صدا نیز اشاره کرد. با توجه به مهم بودن آلودگی صوتی در شهرهای بزرگ برطرف کردن این موضوع نیز می‌تواند برای افرادی که در صنعت معماری دستی دارند، بسیار جالب‌توجه باشد.
همچنین طلق بکار رفته در این محصول باعث کنترل اشعه ماورای بنفش نیز می‌شود. در شیشه لمینت های تولید شده، با افزایش ضخامت لایه میانی، میزان عایق بودن این شیشه‌ها در برابر اشعه ماورای بنفش افزایش می‌یابد که این امر نقش بسزایی در حفظ سلامت افراد داخل منزل داشته و مانع از کاهش تدریجی رنگ فرش‌ها و مبلمان توسط نور خورشید می‌شود.
آزمایشگاه تسنیم بنای پارس، به عنوان اولین آزمایشگاه تخصصی در زمینه آزمون کنترل کیفیت شیشه های لایه دار ساختمانی، در سال 1397 هم گام با تجهیز و توسعه شیشه های خودرو و فلوت ، موفق به پیاده سازی استاندارد شیشه های لایه دار ساختمانی به شماره استاندارد ملی 3-16373 گردید و در حال حاضر آماده ارائه خدمات به تولیدکنندگان محترم می باشد. آزمون های مورد نیاز جهت اعطای استاندارد به این محصول شامل مطابقت ابعاد و ضخامت، گونیا بودن، جابجایی لایه های شیشه نسبت به یکدیگر، اندازه گیری میزان عبور نور مرئی، مقاومت به پرتو فرابنفش، مقاومت در برابر رطوبت، آزمون دمای بالا، ارزیابی پرداخت لبه و ویژگی های ظاهری می باشد. جهت ارتباط با آزمایشگاه می توانید از فرم تماس با ما استفاده نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code